Вторник, 30 Апр 2024

Спорт

Ботев (Пловдив) победи Берое

БФС

Ботев (Пловдив) победи Берое с 3:0 като гост в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Два гола вкара Георги Николов, а веднъж се разписа Константинос Балоянис за убедителния успех на пловдивчани в Битката за Тракия, пише БНР.

С успеха Ботев прекъсна серия от четири мача без победа и се изкачи на осмо място с 37 точки. Берое остава десети с 32 точки.

В 20-а минута Берое пропусна отлична ситуация да поведе, след като Себастиян Вия подаде към Джани Политино, който стреля, но вратарят Ханкич спаси.

Три минути по-късно Берое изпълни ъглов удар, но Ботев се справи в защита и започна контраатака чрез Уме Емануел, който пусна извеждащ пас към Константинос Балоянис, който сам срещу Мота не сбърка - 1:0 за Ботев.

Пловдивчани удвоиха резултата в 31-а минута, когато след изпълнение на корнер Георги Николов с глава се разписа за 2:0.

Шест минути след почивката Георги Николов вкара втория си гол в мача. Младежкият национал вкара на празна врата след отличен пробив от ляво и втора асистенция в мача на Емануел Уме.