Понеделник, 29 Апр 2024

Спорт

Григор Димитров е на осминафинал в Монте Карло

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стигна до победа в доиграването срещу сърбина Миомир Кецманович с 6:4, 6:3 и се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,95 милиона евро, пише MEDIAPOOL

Мачът продължи малко повече от час и 25 минути, но протече в два дни, след като в сряда вечер бе прекратен заради дъжд при 6:3, 2:1 за българина.

При подновяването на мача в четвъртък всеки от двамата тенисисти успяваха да спечели подаването си до осмия гейм, когато българинът реализира пробив. Така Димитров поведе с 5:3, а след това затвори мача ва своя сервис.

Григор Димитров показа стабилна игра, въпреки че съперникът му бе с по-добър сервис през целия мач. Българинът спечели повече точки на втори сервис, направи повече печеливши удари (19 на 17) и допусна по-малко непредизвикани грешки (7 на 10).

Григор Димитров вече си осигури 80 хиляди евро от наградния фонд на турнира и 90 точки за световната ранглиста на АТП.

Хасковлията ще играе в следващата фаза срещу победителя от двубоя между датчанина Холгер Руне и индиеца Сумит Нагал, като европеецът води в резултата до прекъсването на мача с 6:3, 2:1.

Двубоят на Димитров ще бъде още днес, във вечерната сесия на турнира.